Historie

Příběh s názvem Laura Coffee nezačal jako dětský sen, nebo pokračování rodinné tradice. Nejedná se ani o dlouho plánovaný projekt, který měl jasně daný plán a strategii. Všechno to odstartovala láska k jídlu, vaření a kávě v rodinném kruhu. Firma dostala název právě po starší dceři Lauře.

Kávová cesta začala stejně tak nevinně jako první myšlenka na vlastní pražičku. A to kurzem přípravy kávy a cappuccina, který zakladatel a majitel Ivo v roce 2010 absolvoval. Stal se z něj domácí barista a měl pocit, že své nabyté zkušenosti musí šířit dále. A tak začal pořádat vlastní domácí kávové kurzy. Během nich nabral sebevědomí a v roce 2012 otevřel první kavárnu v rámci coworkingového centra Viva. Nebylo to vůbec tak růžové, jak tabulky a plány ukazovaly. Ale to Iva neodradilo a pořídil si první 2 kg pražírnu Novoroaster! Tento den, 21. 11. 2012, se zapsal do dějin a stal se oficiálním datem založení firmy. Bez pomoci rodiny a tatínka Josefa by se ale nic z toho nestalo.

Tento rok byl také důležitý pro projekt Barista Cup Ostrava. Myšlenka uspořádání akce pro baristy vznikla spontánně, ne za účelem vybudovat velkou akci. Časem se ale BCO stalo takovou součástí Laura Coffee, že se festival pořádá každoročně!

Ani po roce nepřicházel veleúspěch, ale odhodlání a láska ke kávě Iva držela nad vodou. Dalším krokem bylo vyjet do ,,světa” s kofíkem (pojízdnou kavárnou). Nejdříve na akce, a poté jeden otevřít na ostravském nádraží Svinov. V dešti, zimě, tropech funguje už od roku 2014. Časem, konkrétně 2018, jsme kofík vyměnili za bytelnější kafeKostku

Už nešlo vzít zpátečku. Laura už nebyl jen jeden člověk, ale zapálení baristi a zaměstnanci. Nastal čas pořídit větší pražírnu a stalo se tak v roce 2017, kdy si pro ní jeli Ivo s tatínkem Jozefem až do Jižní Koreje. Tudíž více a lepších zrn! To znamenalo nestát na jednom místě a otevřít další pobočku. Tentokrát bistro u Makra s názvem kafeBistro. Otevření proběhlo na jaře 2019.

Mezitím se sídlo a kavárna v Hrabůvce osamostatnila a prošla rekonstrukcí. Celý redesign, i ten v bistru, mělo na starost studio Wood and London, které patří skvělým lidem a parťákům Kačce s Vladimírem. 

Během doby pandemie jsme zvládli přežít a otevřít pobočku v ostravské ZOO, která udělala radost jak nám, tak návštěvníkům.

Nic nás nezastavilo a nezastaví. Laura Coffee má za sebou 10ti leté výročí, velkou oslavu a spoustu napražené i vypité kávy. Co bude dále? Káva a zase káva.

Věnujeme se dalším krásným projektům

Znáte je?

kafe Catering

Na své akci i svatbě můžete mít naše vyškolené baristy, prvotřídní techniku a výběrovou kávu.

kafe Kurzy

Nikdy není pozdě rozšířit své znalosti. Naučíme vás připravovat cappuccino a umění latte artu.

kafe Karta

Sbírejte razítka v kavárnách a každou šestou kávu máte zdarma. A to se vyplatí!